Obecné

Co je aplikace Luna?

Mobilní aplikace, snadná na používání, ale s promyšleným algoritmem, kterou můžeš mít stále při sobě a zároveň nástroj, který ti pomůže poznat své tělo. Změř si teplotu, zadávej data a budeš vědět, zda potřebuješ ochranu, nebo jsi ve fázi neplodných dnů.

Pro koho je aplikace určena?

Tato aplikace je určena pro všechny ženy v plodném období- tedy pro ty, které mají menstruační cyklus. Protože víme, že každá žena je jiná a každá má jiný momentání cíl, tak je zároveň přizpůsobena pro ty, které chtějí otěhotnět. Další skupinou jsou ženy. které otěhotnět nechtějí. A zároveň jsme mysleli i na ty, které chtějí mít přehled o svém menstruačním cyklu, ale miminko zatím nijak neřeší- pouze chtějí sledovat své tělo. Pokud se například rozhodnete, že otěhotnět už chcete, tak váš cíl používání aplikace můžete kdykoli změnit v „Nastavení“.

Co všechno Luna umí?

Do aplikace zadáváte svou menstruaci, bazální teplotu, výsledek ovulačního testu a pohlavní styk. Na základě toho se vše pomocí algoritmu spočítají vaše plodné a neplodné dny a den ovulace. Ženy, které chtějí miminko, tak mohou sledovat, kdy je nejvhodnější čas na početí. Ty, které otěhotnět nechtějí, tak budou napak vědět, ve kterých dnech si dávat pozor, nebo použít ochranu.

Kde si aplikaci mohu stáhnout?

Aplikaci si můžete stáhnout na všech zařízeních Android, takže hledejte ve svém PlayStore.

Potřebuju k měření něco?

Pokud chcete “ jen“ sledovat své tělo, tak nepotřebujete vůbec nic- pouze zadávat datum menstruace. Pro ženy, které chtějí, nebo nechtějí otěhotnět doporučujeme digitální teploměr, který měří na dvě desetinná čísla. Bazální teplota je totiž dalším ukazatelem plodných dnů. Čím více dat zadáváte, tím je totiž aplikace přesnější.

Funkce aplikace

Jak to vlastně funguje?

Spolu s lékaři reprodukčních klinik a specializovanými ženskými lékaři jsme vyvinuli spoeciální algoritmus, který zvládá vypočítat plodné dny na základě zadávání dat o vašem cyklu. Čím více dat zadáváte, tím je přesnější.

Jaké symptomy mohu zadávat?

Zadávat můžete menstruaci, výsledek ovulačního testu, bazální teplotu a pohlavní styk.

Co to je ``kalendář efektivity`` a k čemu slouží?

Pro ženy, které chtějí otěhotnět je v aplikaci speciální widget, kde mohou sledovat každý jednotlivý cyklus. Jak dlouho trval, kdy začal a další informace, které potřebujete k tomu, abyste mohla otěhotnět co nejsnadněji.

Pokud se snažíte o miminko, je třeba mít pohlavní styk ve dnech, které jsou pro ženu plodné. Tím, že si budete v aplikaci zaznamenávat data, tak zde uvidíte, zda byl váš cykus úspěšný, nebo neúspěšný.

Celé kolo obsahuje 12 cyklů. Pokud budete mít označeno všech 12 cyklů zelenou barvou, tak byste měla navštívit svého ženského lékaře, protože jste měla sex v plodných dnech a stále nejste těhotná- mohlo by to znamenat nějaký lékařský problém.

  • Zeleně označený cyklus= pohlavní styk byl v plodných dnech-> šance na otěhotnění byla velká. 
  • Červeně označený cyklus= pohlavní styk nebyl v plodných dnech, nebo nebyl vůbec-> šance na otěhotnění byla minimální
  • Šedě označený cyklus= nebyl pohlavní styk, nebo nejsou data -> šance na otěhotnění nelze vypočítat

Využívám symptotermální metodu, mohu používat i aplikaci?

V tom případě je aplikace přesně pro vás! Vaši bazální teplotu můžete zadávat každý den a sledovat tak vývoj v grafu. Zde se zároveň zobrazuje rozdíl oproti předešlemu dni.

Váš účet

Jak se mohu přihlásit?

Přihlásit se můžete pomocí emailu, účtu Google+ a nebo Facebooku.

Jak mohu zrušit aplikaci?

Můžete se odhlásit s vašeho účtu (Nastavení-> Odhlásit se).

Jsou má data zálohována v případě, že třeba ztratím telefon?

Pokud jste při přihlášení souhlasili se zpracováním osobních údajů, tak jsou vaše data zálohována na serveru. V případě, že ztratíte váš telefon, stačí se pouze přihlásit a vaše data jsou stále po ruce a v bezpečí. Pokud jste souhlas se zpracováním dat nedala, tak vaše data nezálohujeme a jsou uložena pouze na hardisku mobilního telefonu.